Standart
Plemenné znaky
Holub s výraznými pernatými ozdobami, které se nevyskytují u žádného jiného plemena, klidné a důvěřivé povahy. Tělo krátké, širokoprsé, nízkého postoje.
Posuzování
Jen při klidu holuba mohou zcela vyniknout jeho pernaté ozdoby. Během posuzování klademe důraz na bohatost a tvar pernatých ozdob, stejně jako na typ. Hlava, barva a kresba jsou méně významné.
Exteriér
Hlava: mírně klenutá, mezi očima široká, čelo plné.
Oči: velké a živé, tmavé u bílých, štítníků a barevnoocasých, červené až
oranžové u ostatních rázů. Obočnice hladké, světlé, ne červené.
Zobák: široce nasazený, zkrácený střední. Světlý u bílých, štítníků a barevnoocasých, u ostatních rázů světlý až černý podle zbarvení opeření. Ozobí hladké, málo vyvinuté.
Křídla: krátká, letky široké.
Ocas: krátký, dobře složený, z 12 ocasních per.
Opeření: bohaté, široké a měkké.
Pernaté ozdoby: Krční límec — co největší, hustý a uzavřený, dozadu oboustranně plynule přechází do hřívy. Hříva — vytváří ji vodorovně nazad rostoucí opeření po stranách krku. Horní poduška — sestává z dlouhého, měkkého, nahoru a do stran rostoucího hrudního opeření, bez mezer, které by narušovaly mimořádnou šířku hrudi. Po stranách je horní poduška plynule zaoblená a dosahuje až ke krčnímu límci. Ohbí křídelních štítů zcela překrývá. Pěšinka — ve vodorovném směru odděluje horní a spodní podušku, probíhá od jednoho ramínka ke druhému, čím je umístěna níže, tím lépe.Dolní poduška — tvořena z dolů a do stran rostoucího peří mezi pešinkou a kalhotkami. Díky délce a šířce per, které ji spoluvytváří, jsou ohbí křídel zcela překryty. Kalhotky — silně vyvinuté chomáče per v prostoru před bérci, zasahují pokud možno až k prstům. „Kačírky" — stočená nebo horním směrem vyhnutá pera na ramenou, jsou povoleny, ale nevyžadují se.
Nohy: krátké, široce nasazené, neopeřené.
Krk: střední délky, hřívou dozadu lehce protažený, zepředu a po stranách
poduškami přikrytý.
Postava: hrud' co nejširší, záda mezi rameny co nejširší, mírně spadající.
(Zdroj:klub chovatelů strukturovych holubů)